День числа Пі
Реалії сьогодення вимагають нових підходів до організації освітнього процесу в закладі, зокрема, проведенні позакласної роботи.
Щоб розпалити вогник захоплення математикою, з метою підвищення інтересу здобувачів освіти до вивчення "цариці наук", активізації пізнавальної діяльності, розвитку їх творчих здібностей 14 березня 2024 року в Коболчинській гімназії-філії ОЗ «Сокирянський ліцей № 1» проведено день числа Пі, який пройшов під гаслом "Є в математиці щось таке, що викликає людське захоплення" (Ф. Хаусдорф).
Саме сьогодні, 14 березня, у світі святкують день числа Пі. Відомо, що число Пі - це математична константа, що визначається як відношення довжини кола до його діаметра. Про дивовижність і таємниці цього числа є багато фактів. Цікавим є те, що дата, записана в американському форматі, виглядає як
3,14 1592 6:53:58, що відповідає першим 12 знакам у числі Пі.
З нагоди свята вчителями математики Кучінік Н.М. та Заришняк В.В. у гімназії проведено низку позакласних заходів.
Створенню атмосфери успіху, яка сприяє розвитку особистості дитини, розкриттю здібностей вихованців, відчуттю радості за свої досягнення, сприяв інтегрований міні-практикум "Обчисли, розфарбуй, привітай", проведений з учнями 5 класу. П'ятикласники показали вміння рахувати, логічно міркувати, бути креативними і завзятими під час виконання завдань. Вони обчислювали значення виразів, потім розфарбовували відповідним кольором розмальовки. Створені оригінальні роботи стали вітальними листівками для вчителів, друзів, батьків.
З учнями 6 класу проведено позакласний захід "Таємниці числа Пі", яким було передбачено продемонструвати використання інтерактивних форм навчання. Шестикласники узагальнили та систематизували знання, набуті на уроках математики.
14 березня є ще днем народження відомого вченого А. Ейнштейна, що додає ще більшої значущості цьому дню. Тому з вихованцями 7 класу було зібрано пазл-розмальовку до дня народження титана математичної думки А. Ейнштейна.
Учням 8 класу представлено презентаційний дайджест "Число Пі - вічний символ науки", метою якого було привити здобувачам освіти любов до математики як науки, почерпнути додаткові знання про "царицю наук" та історію її розвитку.
Для випускників закладу став корисним математичний калейдоскоп "Вишукані факти про число Пі", під час якого учні переконались у важливості математичної константи. Гімназисти продемонстрували вміння працювати з різноманітними джерелами інформації, застосовувати здобуті знання на практиці.
Упродовж дня було організовано інформаційні хвилинки на уроках математики, інтелектуальні перерви, перегляди відеофрагментів. Учні мали змогу зробити світлини біля створеної фотозони.
Заходи, проведені в рамках дня числа Пі, слугували оптимізації форм позакласної роботи, стимулюванню розумової активності, співпраці вчителів-предметників та здобувачів освіти, бо як зазначав французький математик і фізик С. Пуассон: "Життя прекрасне двома речами: можливістю вивчати математику й можливістю викладати її."